Jesteś tutaj: Start / Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus SARS-CoV-2

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

26 października 2020

Koronawirus - informacje i zalecenia

Wszelkie informacje, zalecenia i wskazówki w zakresie poszczególnych sekcji w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 są dostępne na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Czytaj więcej o: Koronawirus - informacje i zalecenia
Przejdź do - Informacja dla osób odbywających obowiązkową kwarantannę lub izolację w warunkach domowych
25 października 2020

Informacja dla osób odbywających obowiązkową kwarantannę lub izolację w warunkach domowych

Na podstawie § 4 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1758 z późn. zm.) osoba odbywająca obowiązkową kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, składa pracodawcy albo podmiotowi obowiązanemu do wypłaty świadczenia pieniężnego z tytułu choroby, pisemne OŚWIADCZENIE potwierdzające odbycie obowiązkowej kwarantanny albo izolacji w warunkach domowych, w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia obowiązkowej kwarantanny albo izolacji w warunkach domowych.

Czytaj więcej o: Informacja dla osób odbywających obowiązkową kwarantannę lub izolację w warunkach domowych
Przejdź do - Sprawdź, czy skierowano Cię na kwarantannę lub izolację domową
23 października 2020

Sprawdź, czy skierowano Cię na kwarantannę lub izolację domową

Na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta znajdziesz już nie tylko informację o wyniku testu, ale także informację o objęciu kwarantanną lub izolacją domową.

Przejdź do - Komunikat dotyczący zadań lekarza POZ w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom podejrzanym o zakażenie lub zakażonym SARS CoV-2
Przejdź do - ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych
22 października 2020

ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.